Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 853

Administrator ZOZKosz

Dziewczęta bez awansu do dywizji A

Niestety zawodniczkom kadry Pomorza Zachodniego nie udało się uzyskać awansu do dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży...

Zespół prowadzony przez duet Robert oraz Hanna Steciuk wygrał dwa z trzech grupowych spotkań, zajmując drugie miejsce w grupie B.

W meczu o awans kadra Pomorza Zachodniego podejmowała kadrę Kujawsko-Pomorskiego. Nasze zawodniczki dobrze weszły w mecz wygrywając I kwartę 17:11. W kwarcie drugiej to zawodniczki z Kujaw przejęły incjatywę, wynik do połowy wskazywał jednopunktowe prowadzenie przeciwniczek 28:27. Kwarta trzecia to starcie "łeb w łeb" obu zespołów, dopiero w ostatniej części spotkania Kujawsko-Pomorskiemu udało się stworzyć przewagę, której nie oddały już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 50:67 i to Kujawsko-Pomorskie cieszy się z awansu do dywizji A. Statystycznie najlepszymi zawodniczkami w meczu były Lena Koralewska, Maria Nowak i Agata Klimczyk. Ostatecznie reprezentacja ZOZKosz zajmuje III miejsce w turnieju.

Wyróżnienie "Najlepsza zawodniczka zespołu" w naszej drużynie otrzymała Agata Klimczyk.

Wyróżnienie "5 All Stars" w naszej drużynie otrzymałą Lena Koralewska.

Pełna galeria turnieju dostępna jest na Facebooku Polskiego Związku Koszykówki oraz na pzkosz.pl