15.03.2021

Odsłon: 765

Administrator ZOZKosz

IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży chłopców!

Od środy do niedzieli zawodnicy z 4 klubów naszego okręgu, brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbywała się w Radomiu.

Zawody przeznaczone były, dla chłopców urodzonych w roku 2007 i młodszych.

Nasza drużyna w listopadzie 2020, po bardzo udanych występach w Dywizji B, odnosząc 5 zwycięstw awansowała do marcowych finałów.

Podczas rozgrywek w fazie grupowej, przyszło nam się zmierzyć z poszczególnymi rywalami:

Zachodniopomorskie - Śląskie: 61-60
Zachodniopomorskie - Małopolskie: 90-77
Zachodniopomorskie - Pomorskie: 59-57

Po 3 zwycięstwach zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie A i mecz półfinałowy rozgrywaliśmy z województwem Dolnośląskim.

Zachodniopomorskie - Dolnośląskie: 44-56

Po przegranym półfinale następnym naszym rywalem był zespół z województwa Pomorskiego.

Zachodniopomorskie - Pomorskie: 68-80

Mimo przegranych dwóch ostatnich meczów, 4 miejsce naszych reprezentantów, należy uznać za olbrzymi sukces.

Przed Mistrzostwami, naszym celem było pozostanie w Dywizji A. Do medalu zabrakło bardzo niewiele, cieszy jednak fakt, że PZKosz stanął na wysokości zadania i przygotował również medale za 4 miejsce!

Nasz zawodnik Franciszek Chac z Energa Kotwica Kołobrzeg został wybrany do Pierwszej Piątki turnieju. Franek również został królem strzelców finałów! Serdecznie gratulujemy znakomitej postawy!

Kuba Wojdak (PGE Spójnia Stargard) przez portal SKM został również wyróżniony i wybrany do Pierwszej Piątki turnieju, którą wybierali pozostali trenerzy poszczególnych drużyn. Wielkie brawa! Kuba również znalazł się na 9 miejscu w klasyfikacji strzelców.

Dodatkowo Jan Ulaszewski (PGE Spójnia Stargard) w klasyfikacji najlepiej zbierających znalazł się na 2 miejscu.

Cały zespół zasługuje na wielkie słowa uznania.